top of page

      ,,Ein wahnsinnig begeisterter und inspirierender Lehrer. Slawek hat sein enormes Fachwissen und all seine Erfahrung in jeden einzelnen Tipp einfließen lassen. Er ist der Grund, dass Ich es gewagt habe mich in NY zu bewerben!''      

Matthias Schmidt  ( Improvisation: Klavier ) Student NYC College

      ,,Den Unterricht mit Slawek Dudar kann ich nur wärmstens empfehlen!

Obwohl ich Klavier und Trompete spiele, konnte ich mit ihm als Saxophonlehrer in jeder Unterrichtsstunde vorankommen und mich weiterentwickeln.

       Außerdem findet man bei ihm auch immer wieder neue Motivation, Inspiration und vor allem Spaß am Musizieren! Seine Tipps und Lebensweisheiten sowie seine zahlreichen Erfahrungen in der Musikwelt machen ihn zu einem super Mentor.''      

Benjamin Greim  ( Improvisation: Trompete - Klavier ) Student HfM Dresden

,,Er ist ein Lehrer, der weiß was er macht.

Auch erfahrenen Musikern kann er immer etwas Neues beibringen.

So bringt er jeden dazu sich weiterzuentwickeln.''                                              

Sebastian T. ( Tenorsaxophon )

,,Der Unterricht war abwechslungsreich, ich habe viel gelernt und wurde sehr unterstützt.

Ich wurde immer ermutigt, gefordert und konnte vom Erfahrungsschatz profitieren.

Schade, dass ich Herrn Dudar bei meinem Umzug nicht mitnehmen konnte ;-)''

Dominik H. ( Altsaxophon )

,,Slawek is really engaged and passionate teacher. His experience and mindful observation make him great mentor - he just gives very accurate tips.
For me he is also very inspirational. Each lesson is different, full of useful advices and good sense of humor. Saxophone learning with Slawek brings great effects.

It's also full of fun and motivation.  I recommend his lessons with all my heart,,

Sue T. ( Alt Saxophone )

,,Es war sehr abwechslungsreich, interessant, lustig und fordernd sowie fördernd.''

Lucas P. ( Altsaxophon )

"Slawek ist ein sehr geduldiger Lehrer, der insbesondere die Grundlagen sehr gut erklärt und sich Zeit für einen nimmt."

Susanne S.(Altsaxophon)

"Herr Dudar schafft es, durch sein umfangreiches Wissen, jedes Mal etwas neues beizubringen. Seine lustige Art macht den Unterricht unterhaltsam und abwechslungsreich und schafft somit einen Ausgleich von Arbeit und Spaß:)"

Benedikt Bohm (Altsaxophon)

,,Slawek gave me some teachings, when he was in Germany. It was very helpful for me, because he gave me some very good ideas about improvisation and very useful exercises, which I still practise. He brought with him a very creative and friendly atmospere and he was able to encourage me in my way of playing (working autodidactive at the moment) so that I play much better (as I think ;-)

I would be glad to meet him more often for a lesson (as the way to here is a little bit far to come regularily) and I wish him the very best for his teachings in Poland

Matthias (Altsaxophon)

Brałem lekcje na tenorze u Sławka. Wnioski:

- jest znakomitym technikiem gry i ma genialną kontrolę nad dźwiękiem.

- naucza umiejętności technicznych łącząc analityczne podejście (czynności prowadzące
do uzyskania dźwięku, frazy itd. potrafi rozłożyć na czynniki pierwsze i jasno je przekazać)
z umiejętnością wciągnięcia  ucznia w magię muzyki, jest też urodzonym cierpliwym
i wnikliwym pedagogiem;

- jest fantastycznym muzykiem, potrafi przekazać swoją wiedzę i entuzjazm, a jego lekcje obok nauki gry dają mnóstwo wiedzy na temat harmonii (zwłaszcza jazzowej), form muzycznych itd.

Wojciech Zipser (Tenorsaxophon)

Serdecznie polecam lekcje, które prowadzi Sławek. Najlepsza w nauczaniu jest własna praktyka, a tego nie można Sławkowi odmówić. "Styl należy mieć we wszystkim, co się robi - w pisaniu, muzyce, modzie, boksie, we wszystkim. Niektóre style są błyskotliwe, kreatywne, nowatorskie i z wyobraźnią, a inne nie." jak powiedział Miles Davis.

Sławek jest nowatorski, kreatywny, pracowity, wymagający, świetny w prowadzeniu muzycznym nawet takich leniuchów jak ja ;)

Pozdrawiam Cię Sławku i życzę wszystkim takiego nauczyciela jak Ty :)

Marta Garbacz (Altsaxophon)

Po kilku latach nauki gry na saksofonie u innych nauczycieli muzyki trafiłam na lekcje gry do Sławka Dudara. Dopiero dzięki pracy z nim rozpoczął się postęp w mojej nauce. Sławek jest świetnie przygotowanym nauczycielem pod względem merytorycznym, zaangażowanym w pracę z uczniem. Jego atutem jest nie tylko posiadana wiedza ale również umiejętność jej przekazania. Jest przy tym człowiekiem o dużej wrażliwości artystycznej i ciekawości muzycznej, co również zaszczepia swoim uczniom. Umożliwia im poszukiwanie własnego stylu i charakteru w graniu. Potrafi także doradzić w doborze instrumentu i akcesoriów. Z największą szczerością i przyjemnością mogę polecić lekcje gry na saksofonie u Sławka Dudara.

Myślę, że nie nie będzie to stracony czas.

Kinga Maleszka (Altsaxophon)

Jest profesjonalista w tym co robi, podczas każdej lekcji czuć, że nauczanie jak i gra na saksofonie sama w sobie jest jego wielką pasją. Zwraca uwagę na szczegóły, potrafi w motywujący sposób poprawiać i korygować błędy. Podejście bardzo indywidualne i pełne zaangażowanie w ucznia jako człowieka. Jestem na początku swojej przygody z saksofonem i moje umiejętności nie pozwalają jeszcze na wyrażanie siebie w muzyce, ale juz zaczynam doświadczać że Sławek pracuje nad swoimi uczniami, aby znaleźli własną drogę i nią podążali.

 Jako człowiek: Osoba energetyczna, uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do Ĺ›wiata, wszechstronna i bardzo motywująca do działania.  Polecam w 200%.]

Michał Szwaj (Altsaxophon)

Sławek był‚ moim najlepszym nauczycielem w mojej przygodzie z saksofonem. Zwracał uwagę na szczegóły, które nie interesowały innych nauczycieli. Wskazał drogę do polepszenia swojego warsztatu muzycznego . Jest wspaniałym nauczycielem, wymagającym, ale bardzo profesjonalnym. Sławek w pełni angażuje się w każdą lekcję, dzieli się swoim doświadczeniem i warsztatem. Na zajęciach zawsze panowała niesamowita atmosfera i wychodząc miałam motywację do ćwiczenia„:) Dodatkowo jest to niezwykła, optymistyczna osoba, która potrafi pomóc w każdej dziedzinie. Dziękuję i bardzo polecam lekcje u Sławka.

Aleksandra Fabis (Altsaxophon)

..do Sławka trafiłem poprzez ogłoszenie zamieszczone w internecie. Po rozmowie telefonicznej postanowiłem umówić się na lekcję. Z racji tego, że dawno temu miałem kontakt z instrumentem i znałem podstawy, ustaliliśmy metodykę ćwiczeń oraz zmianę zadęcia z klasycznego na jazzowe. Obecnie gram w BigBandzie i poprzez cykliczne spotkania ze Sławkiem, czuję się coraz bardziej swobodnie w graniu na instrumencie. Niesamowity edukator z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem, potrafiący przekazać niezbędne informacje. Polecam wszystkim zamierzającym wzbogacić swój warsztat muzyczny! Dziękuję Sławku za udaną reaktywację.

Klaudiusz S. (Altsaxophon)

„Mój znajomy marzył‚ o grze na saksofonie, stwierdziłam że znajdę odpowiedniego nauczyciela który wprowadzi go w świat gry,  pasji, muzyki.Został mi polecony Sławek i stwierdzam że był to strzał w 10-tkę. Pełen profesjonalizm, zaangażowanie , znajomy był przeszczęśliwy, spełniło się jego marzenie. I mam nadzieję że jest to początek nauki i spotkają się nie raz . Byłam na tej lekcji i z pełną odpowiedzialnością polecam Sławka , jest to wspaniały nauczyciel, artysta, pasjonat.”

K.Wilk (Altsaxophon)

Sławek Dudar? Nie miałem lepszego nauczyciela saksofonu w swojej 9 letniej przygodzie z tym instrumentem. Pedagog, instrumentalista godny polecenia w każdym momencie nauki , zarówno na poziomie początkującym jak i na zaawansowanym.Świetny muzyk, człowiek, specjalista z dziedziny jazzu i muzyki rozrywkowej który chętnie dzieli się swoją ogromną muzyczną wiedzą. Chcesz zacząć naukę gry na saksofonie? bądź rozwijać nabyte wcześniej umiejętności? a może szukasz przewodnika który wprowadzi Cię w muzyczną krainę jazzu? LEPIEJ TRAFIĆ NIE MOŻESZ! Gorąco polecam i pozdrawiam

Krzysztof T. (Tenorsaxophon)

..Nieco ponad rok temu byłam w niezłym dylemacie. Muzyka nie sprawiała mi już tyle frajdy, co wcześniej - stało się to z powodu tylko jednego. Trafiłam na "demotywującego" człowieka.  myślałam, że to ze mną coś nie tak - ale stwierdziłam, że zaryzykuję i coś muszę z tym zrobić - zdecydowałam się zadzwonić do Sławka. Początkowo nieco septyczna i nie wierząca w powodzenie swojej decyzji starałam się wsłuchiwać w koncepcje oraz wizję "na granie" Sławka. Z czasem zaczynałam odzyskiwać wiarę w to co się dzieje. Jego otwartość na ucznia, radość z tego, co robi, niebagatelna wiedza sprawia, że czujesz - możesz osiągnąć, co chcesz - pracuj i wierz, w to co robisz, a osiągniesz swój cel. Warto mu zaufać, a przy tym odkrywać również indywidualne wizje swojej instrumentalnej drogi.

Dziękuję Sławek i życzę Tobie powodzenia

Michela Schega (Tenorsaxophon)

..jeśli zastanawiasz się, czy warto uczyć się u Sławka, to przestań się zastanawiać i od razu do niego dzwoń. Uczyłam się gry klasycznej na saksofonie 8 lat, jednak niestety dopiero w ostatnim roku trafiłam na Sławka. Zaczął‚ pracował właśnie jako nauczyciel w Szkole Muzycznej, a ja byłam na roku dyplomowym. Gdyby nie on i jego pozytywne podejście, umiejętność dobrania metody nauczania do ucznia i pasja, na pewno nie poszłoby mi na egzaminie dyplomowym tak dobrze;) Na każde zajęcia szłam do Sławka pozytywnie nastawiona (podejście "muszę" zmieniło się na "chcę"), a sposób prowadzenia przez niego zajęć motywował‚ jak nigdy dotąd do samodzielnej pracy. Postępy widać było z dnia na dzień”.

   Otwarcie mogę powiedzieć, że owy rok ze Sławkiem był bardziej owocny muzycznie niż pozostałe siedem. Nastawić się jednak trzeba na systematyczną pracę.. a jak wiadomo, lenistwo jest czasem rzeczą ludzką ;) Polecam!

Malwina Kozłowska (Altsaxophon)

Sławek ma bardzo otwartą muzycznie i koncepcyjnie głowę. Wcześniej nauczyciel u którego zaczynałem uczył‚ mnie rzeczy, które na tle tego co umiem teraz, były zupełnym nieporozumieniem i lekcje u Sławka otworzyły mi na to oczy. Przez ten rok przekazał mi bardzo dużo wiedzy, którą z trudem zdobywał w wielu miejscach do których nigdy nie dotrę, jednocześnie zachęcając do poszukiwania własnych rozwiązań, bo gra na instrumencie, jak się szybko przekonałem, to bardzo indywidualna sprawa i wymaga bardzo wielu poszukiwań. To bardzo otwarty człowiek i umie przekazać wiedzę, nie zamyka w pokoju i nie każe grać i nie bije linijką po rękach! ;-)
I myślę, że przekazał‚ mi to co dla mnie było najważniejsze, przekazał‚ mi narzędzia i podstawy które mają na celu zrobić ze mnie samodzielnego muzyka, który wykorzystując wiedzę która ma będzie w stanie sam podążać za własnymi inspiracjami. Myślę, że każdy  znajdzie u niego na zajęciach tego czego szuka, ja znalazłem. Polecam serdecznie

Maciej Pigulski (Altsaxophon)

Recommendation from my past student:

bottom of page